Ατσάλι εσωτερικό PVDF Αλουμίνιο πλακάκια επένδυσης 1200mm διάτρητο μεταλλικό ταβάνι
Basic Properties
Place of Origin:
Κατασκευάστηκε στην Κίνα
Brand Name:
TianYuan
Certification:
CE,ISO9000...
Model Number:
TY-010
Trading Properties
Minimum Order Quantity:
1*20 " εμπορευματοκιβώτιο
Price:
USD15.7/m2
Payment Terms:
L/c, t/t
Supply Ability:
9000 m2/ημέρα
Specifications
| Application: | Εμπορικά κτίρια | Weather Resistance: | Εξοχος |
| Ceiling Tile Type: | Μεταλλικές οροφές | Panel Thickness: | 0,4 - 0,9 χιλιοστά |
| Fireproof Rating: | Κατηγορία Α | Features: | Οροφή για το δίκτυο |
| Surface Treatment: | Σκόνη επικαλυμμένη με σκόνη | Durability: | Μακροχρόνιος |
| Uv Resistance: | Ψηλά | ||
| High Light: | Πλακάκια επένδυσης PVDF αλουμινίου,Τετράγωνα από διάτρητο μέταλλο,Εσωτερικά πάνελ επένδυσης από χάλυβα |
||
Product Description
Πλακάκια Επένδυσης Αλουμινίου PVDF Εσωτερικού Χώρου 1200mm Μεταλλική Οροφή με Διάτρηση
Η Λωρίδα Οροφής Τύπου C διαθέτει ένα καινοτόμο δομικό σχέδιο που είναι γενναιόδωρο και καθαρό, εκφράζοντας τέλεια τις ιδέες του σχεδιαστή με σύγχρονο δομικό πλαίσιο. Χαρακτηρίζεται από διαμήκη πυκνή σύνδεση με επίπεδες, ευθείες επιφάνειες πλάκας, σταθερή κατασκευή και συνοπτικές γραμμές σύνδεσης, αυτή η σειρά προϊόντων προσφέρει δυναμική οπτική ελκυστικότητα. Διατίθεται με διάφορες επιλογές πλαστικής μεμβράνης, επικαλύψεις ψεκασμού και διάτρησης τόσο για εσωτερικές όσο και για εξωτερικές εφαρμογές.
Προδιαγραφές Προϊόντος
| Όνομα Προϊόντος | Λωρίδα Οροφής Τύπου C |
| Επιλογές Διάτρησης | 1.0, 1.8, 2.3mm στρογγυλές ευθείες οπές ή απλές |
| Προφίλ Άκρου | Στραβωμένη Άκρη/Ευθεία Άκρη |
| Ηχοαπορρόφηση | Γερμανικό soundtex, MRC0.65-0.8 |
| Διαδικασία Κατασκευής | Εξώθηση Μορφοποίησης |
| Προσαρμογή | Ειδικά μεγέθη, διάφορες διατρήσεις, επιφανειακά χρώματα και συναρμολογήσεις εγκατάστασης διαθέσιμα κατόπιν παραγγελίας |
| Συστήματα Εγκατάστασης | Σύστημα τύπου μαύρης αυλακωτής στάθμης και σύστημα φορέα σε σχήμα Τ |
Τεχνικές Λεπτομέρειες
| Τύπος | Λωρίδα οροφής τύπου C |
| Δυνατότητα Παροχής | 5000 Τετραγωνικά Μέτρα ανά Εβδομάδα |
| Τόπος Προέλευσης | Γκουανγκτζόου, Κίνα |
| Χρήση | Εσωτερικό/Εξωτερικό; Εσωτερικός/Εξωτερικός |
| Χρώματα | Λευκό/RAL χρώματα επιλογής |
| Χρόνος Παράδοσης | Εντός 15-20 ημερών |
| Πάχος | 0.6-1.2mm |
| Μέγεθος | 75mm, 100mm, 150mm, 200mm, 300mm |
| Επεξεργασία Επιφάνειας | Επίστρωση Πούδρας/Επίστρωση Κυλίνδρου |
| Λεπτομέρειες Συσκευασίας | Φιλμ φυσαλίδας αέρα + ξύλινα κιβώτια; Χαρτοκιβώτιο + κόντρα πλακέ; Αποδοχή προσαρμοσμένης συσκευασίας |
| Υπηρεσίες | Επαγγελματική Συμβουλευτική, OEM & ODM |
| Προμηθευτές Υλικών | Αλουμίνιο Νοτιοδυτικής Κίνας & Εισαγόμενο Γερμανικό Αλουμίνιο |
| Κωδικός Προϊόντος | Δ/Ε |
| Εγγύηση | 8-10 χρόνια |
Χαρακτηριστικά Πρόσοψης Αλουμινίου
- Υλικό: Ανθεκτική κατασκευή αλουμινίου με εξαιρετική αντοχή στη διάβρωση
- Σχέδιο: Κομψή, μοντέρνα αισθητική με ευέλικτες επιλογές σχεδίασης
- Υάλωση: Ενσωματώνει γυάλινα πάνελ για φυσικό φως και οπτική ελκυστικότητα
- Αρθρωτό: Προκατασκευασμένα εξαρτήματα για εύκολη εγκατάσταση στο εργοτάξιο
Βασικά Οφέλη
- Ενεργειακή Απόδοση: Θερμικά διαλείμματα και μονωτικά υλικά ενισχύουν την απόδοση
- Αντοχή στις Καιρικές Συνθήκες: Σχεδιασμένο για να αντέχει σε άνεμο, βροχή και περιβαλλοντικούς παράγοντες
- Χαμηλή Συντήρηση: Ελάχιστη συντήρηση απαιτείται σε σύγκριση με άλλα υλικά
- Βιωσιμότητα: Ανακυκλώσιμο αλουμίνιο για οικολογικές λύσεις κτιρίων
Εφαρμογές
Χρησιμοποιείται συνήθως σε εμπορικά κτίρια, πύργους γραφείων και πολυώροφες κατασκευές τόσο για λειτουργικούς όσο και για αισθητικούς σκοπούς.
Οδηγός Εγκατάστασης Οροφής με Κασέτες Αλουμινίου
Οι οροφές με κασέτες αλουμινίου είναι δημοφιλείς για τη σταθερή τους απόδοση, τη μεγάλη διάρκεια ζωής και την όμορφη εμφάνισή τους. Αυτός ο ολοκληρωμένος οδηγός περιγράφει τη σωστή διαδικασία εγκατάστασης για να διασφαλιστούν βέλτιστα αποτελέσματα.
Διαδικασία Εγκατάστασης
- Προετοιμασία πριν την Κατασκευή: Εγκαταστήστε όλους τους απαραίτητους σωλήνες και εξοπλισμό στην οροφή, διασφαλίζοντας σταθερές θέσεις για φωτιστικά, αεραγωγούς και ανοίγματα φωτισμού.
- Σήμανση Διάταξης: Χρησιμοποιώντας τη στάθμη του δαπέδου ως αναφορά, σχεδιάστε γραμμές υψομέτρου κατά μήκος των τοίχων σύμφωνα με τις προδιαγραφές σχεδίασης. Εντοπίστε το κέντρο του δωματίου και σημειώστε τις θέσεις των καρφιών χρησιμοποιώντας σημεία αναφοράς στάθμης οροφής.
- Εγκατάσταση Καρφιών (Keel Boom): Προσδιορίστε το υψόμετρο του άκρου του καρφιού χρησιμοποιώντας το υψόμετρο της οροφής και τις οριζόντιες θέσεις των καρφιών. Εγκαταστήστε προεπεξεργασμένα καρφιά στερεωμένα στην οροφή με βύσματα διαστολής. Η τυπική εγκατάσταση χρησιμοποιεί στρογγυλό χάλυβα διαμέτρου 8mm με απόσταση 1200mm.