Πυροστασία Καλλιτεχνικό Πίνακα Honeycomb Αλουμινίου τετράγωνο Αλουμινίου Baffle Plafond
| Application: | Hotel, Hospital, School, Interior Decoration | Feature: | Fire resistance |
| Size Of Panel: | 1220*2440mm or Custom sizes | Surface Finish: | PVDF Coating |
| Function: | Fireproof, Moisture-Proof, Mould-Proof, Smoke-Proof, Sound-Absorbing, Soundproof, Waterproof | Product Category: | Aluminum Honeycomb Panels |
| Color: | Customized | Coating: | PVDF/PE,or without Coating Mill Finished |
| Weather Resistance: | Excellent | Advantage: | fireproof, waterproof, high strength |
| High Light: | Πίνακα μελισσοκοπαδιού από αλουμίνιο ανθεκτικό στη φωτιά,Καλλιτεχνικό Πίνακα Αλουμινίου μελισσοκοπαδιού,Τετραγωνική οροφή από αλουμίνιο |
||
Σύστημα οροφής λωρίδων σχήματος C που διαθέτει προηγμένη τεχνολογία απορρόφησης ήχου και προσαρμόσιμες επιλογές σχεδίασης για εσωτερικές και εξωτερικές εφαρμογές.
| Όνομα Προϊόντος | Οροφή Λωρίδων Σχήματος C |
| Επιλογές Διάτρησης | 1.0mm, 1.8mm, 2.3mm στρογγυλές ευθείες οπές ή λεία επιφάνεια |
| Προφίλ Άκρου | Στραβωμένη Άκρη / Ευθεία Άκρη |
| Απορρόφηση Ήχου | Γερμανικό υλικό Soundtex, συντελεστής απορρόφησης MRC 0.65 - 0.8 |
| Εργασία | Χύτευση με εξώθηση |
| Τόπος Προέλευσης | Γκουανγκτζόου, Κίνα |
| Χρώματα | Λευκό / RAL χρώματα επιλογής |
| Πάχος | 0.6-1.2mm |
| Διαθέσιμα Μεγέθη | 75mm, 100mm, 150mm, 200mm, 300mm |
| Επεξεργασία Επιφάνειας | Επίστρωση σε σκόνη / Επίστρωση με κύλινδρο |
| Προμηθευτές Υλικών | Εισαγόμενο αλουμίνιο από τη Νοτιοδυτική Κίνα & Γερμανικό αλουμίνιο |
| Εγγύηση | 8-10 χρόνια |
| Ικανότητα Παραγωγής | 5000 Τετραγωνικά Μέτρα ανά Εβδομάδα |
| Χρόνος Παράδοσης | Εντός 15-20 ημερών |
- Πολλαπλές επιλογές πρόσβασης για ευέλικτη εγκατάσταση
- Προσαρμόσιμα σχέδια, χρώματα και διατάξεις για την κάλυψη συγκεκριμένων απαιτήσεων
- Εξαιρετική επιπεδότητα με ιδιότητες αντίστασης στην υγρασία και το λάδι
- Πολύχρωμο, ανθεκτικό φινίρισμα που αντιστέκεται στο ξεθώριασμα με την πάροδο του χρόνου
- Συμπαγής δομή με απρόσκοπτη ραφή, διατηρεί την εμφάνιση για πάνω από 10 χρόνια
- Μη τοξικό, άοσμο, φιλικό προς το περιβάλλον και 100% ανακυκλώσιμο
- Πιστοποιημένο κατά ISO9001:2008, ISO14001:2004, CE, SONCAP, GB/T28001-2011, πρότυπα δοκιμών SGS
- Προσαρμοσμένες λύσεις μεταλλικών οροφών για συντονισμό με εσωτερικά/εξωτερικά φινιρίσματα
- Εύκολο και γρήγορο σύστημα εγκατάστασης
Ανθεκτικές στις καιρικές συνθήκες σανιδωτές σανίδες αλουμινίου με όψη ξύλου 3D συνδυάζουν προηγμένη μηχανική υλικών με ρεαλιστική αισθητική, προσφέροντας μια ανθεκτική και οπτικά εντυπωσιακή λύση για εξωτερικούς τοίχους, προσόψεις και εξωτερικές διακοσμητικές εφαρμογές. Αυτά τα πάνελ αλουμινίου υψηλής πυκνότητας διαθέτουν βαθιές ανάγλυφες υφές ξύλου και σανιδωτά σχέδια, αναπαράγοντας φυσική ξυλεία, ενώ διασφαλίζουν αντοχή στη διάβρωση, την υπεριώδη ακτινοβολία και τις ακραίες καιρικές συνθήκες. Πιστοποιημένα κατά ISO 9001 και ASTM, πληρούν τους παγκόσμιους οικοδομικούς κανονισμούς για δομική και περιβαλλοντική απόδοση.
Η επένδυση τοίχου από αλουμίνιο διατίθεται σε πολλές διαμορφώσεις, όπως μονόφυλλο φύλλο, παχύτερη συμπαγή πλάκα αλουμινίου και σύνθετο υλικό αλουμινίου (ACM) που αποτελείται από δύο δέρματα αλουμινίου συνδεδεμένα σε έναν συμπαγή πυρήνα επιβραδυντικό της φωτιάς. Το αλουμίνιο είναι η προτιμώμενη επιλογή για σύγχρονες κατασκευαστικές εφαρμογές.
- Υλικό και Ανθεκτικότητα: Υψηλής ποιότητας κράματα αλουμινίου (AA1100, 3003, 3014, 5005, 5015, 6063) που προσφέρουν ελαφριά αντοχή και εξαιρετική αντοχή στη διάβρωση
- Επεξεργασία Επιφάνειας: Ανοδίωση, επίστρωση PVDF, επίστρωση σε σκόνη και φινιρίσματα όψης πέτρας/ξύλου για βελτιωμένη εμφάνιση και ανθεκτικότητα
- Εύρος Πάχους: Πάνελ 0.5mm έως 5.0mm για διαφορετικές απαιτήσεις αντοχής και ακαμψίας